Çanakkale’de Gezilecek Yerler

Çanakkale gerek tarihi dokusu, gerekse denizleri koyları ile ülkemizin en güzel şehirlerinden birisidir.

Çanakkale gerek tarihi dokusu, gerekse denizleri koyları ile ülkemizin en güzel şehirlerinden birisidir. Çanakkale bir günde gezilemeyecek kadar güzellikte bir yerdir. Bu yüzden size bu ili gezmek için en az 3 güne ihtiyacınız olduğunu söylemek isteriz.

Çanakkale’yi kısa bir zaman diliminde gezmek isterseniz mutlaka araç kiralama yapmalı ve erken saatlerde yola koyulmalısınız. Bunun bir diğer nedeni de görmek isteyebileceğiniz, gezeceğiniz çoğu müzenin son giriş saatinin 16.30 olmasıdır.

Erken saatlerde yola çıkarsanız erken saatlerde müzelere de girebilirsiniz. Bu sayede hepsini rahatlıkla gezmiş olursunuz. Ve bir tarihin olduğu yer Gelibolu… Burayı gezmek için ikinci güne bırakabilirsiniz. Çünkü çok fazla yer olduğu için bu bölge için daha fazla zamana ihtiyacınız olabilir. İlk olarak diğer gezilecek yerleri gezip sonrasında Gelibolu tarafına kiraladığınız araç ile geçebilirsiniz. Bu sizin için zaman açısından da çok daha faydalı olacaktır.

Çanakkale’yi gezerken Çanakkale araç kiralama yapmak sizler için en uygunu olacaktır. Çünkü gezilecek tüm yerler birbirinden fazlaca uzaklıkta ve araç ile gezilmesi gereken yerlerdir.

Çanakkale’de araç kiralama yaparak aracınız ile gezmek en uygun olacaktır. Çanakkale büyük bir ildir ve tarihi dokusunu da hesaba kattığımızda gezilecek çok fazla yer bulunmakta. Sizde çanakkale’ye gelmişken her yerini en ince ayrıntısına kadar gezip öğrenmek isteyenlerdenseniz kesinlikle ama kesinlikle bir araç kiralama yaparak araba ile gezmenizi tavsiye ederiz.

Arabasız gidilecek mekanlarda illa ki var fakat altınızda size ait bir araba olduğunu sürece çok daha fazla mekanı çok kısa bir zaman diliminde görme fırsatını yakalarsınız. Eğer Çanakkale’ye araba ile gelmediyseniz bile havalimanı araç kiralama yaparak hemen bir araç kiralayabilir, Çanakkale’yi karış karış gezebilirsiniz.

Özellikle de Gelibolu yarım adasını gezerken arabanız olursa çok daha fazla yeri görürsünüz. Birde gezip görmeyi seven Çanakkale’nin tüm mekanlarını öğrenmek isteyen, keşfetmek isteyen bir yanınız varsa arabasız bu mümkün olmayacaktır. Zaman önemlidir. Çanakkale araç kiralama yaparak zamandan tasarruf sağlar ve istediğiniz yerleri rahatlıkla gezersiniz. Arabanız ile gezmenin konforunu yaşamak için sizde profesyonel araç kiralama yapabilirsiniz.