İkinci El Araç Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İkinci el araba istiyorsunuz. Ama hem bütçenizi hem araçtan kaynaklı sorunlar ile karşılaşmamak için dikkat etmeniz gerekenleri düşünüyor olabilirsiniz.

İkinci el araba istiyorsunuz. Ama hem bütçenizi hem araçtan kaynaklı sorunlar ile karşılaşmamak için dikkat etmeniz gerekenleri düşünüyor olabilirsiniz. Bizde sizler için ikinci el araç kiralama satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıkladık.

İkinci el araba satın almak zor gelebilir. Veya çok zor bir süreç olduğu düşünebilir. Ama tüm bunların dışında ikinci el araba almanın kolaylığından bahsedeceğiz. Çünkü ikinci el alırken size anlatacağımız doğru şeyleri dikkate alırsanız sorunsuz bir yeni ikinci arabaya sahip olabilir, satın alabilirsiniz. Biliyoruz ki Çanakkale araç kiralama için herkesin tek istediği hasarı olmayan, kilometresi olabildiğinin en düşüğü olabilen, motor ve iç-dış donanımları ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilen bir ikinci el araba satın almak. Bunlardan emin olmak için Çanakkale araba kiralama aracınızı güvenilir bir kişiden veya kurumdan almanız çok iyi olacaktır. İkinci el araba alırken dikkat etmeniz gerekenler başlıca şu şekildedir:

  • Arabanın hasar kaydının var olup olmadığı, varsa neyden kaynaklı olduğu Çanakkale oto kiralama ile kontrolü sağlanmalıdır.
  • Satın alacağınız arabanın ekspertiz raporunun var olup olmadığını öğrenin.
  • Arabada hasar kaydının olmadığından emin olsanız bile boya ekspertizini mutlaka yaptırın.
  • Arabanın motorunun ve donanımının bilmeniz gerektiği kadar özelliğini mutlaka öğrenmeye çalışın.
  • İkinci el arabanın kaç kilometrede olduğunu öğrenin.
  • Arabanın herhangi bir trafik cezası yiyip yemediğini öğrenin. Varsa neyden kaynaklı olduğunu öğrenin.
  • Arabanın motor şase numarasını mutlaka kontrol edin veya ettirin.

Satın alacağınız ikinci el arabanın çalıntı olup olmadığını veya herhangi bir kazasının olup olmadığını anlamak için hasar kaydı sorgulayabilirsiniz. Kullandığınız akıllı cep telefonunuzdan 5664 üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Dilerseniz Çanakkale kiralık araba dan da sorgulayabilirsiniz.

Araba alırken ve alabileceğiniz bütçeyi hesaplarken diğer ekstra harcamaları da unutmamanız gerekir. Çünkü araç satın alırken vergi, kasko, sigorta, trafik sigortası ve araç devir gibi işlemleri de yer alır. Bunların hepsi ekstra masraftır. Rent a car Çanakkale size bu konuda yardımcı olacaktır. Ödemesi yapılması gereken tüm bu masraflar satın alacağınız ikinci el aracınızın markasına, modeline, yaşına ve motorunun hacmine göre de değişecektir.

Araç bakımının önemli noktaları, kışın lastik bakımı, Çanakkale havalimanı araç kiralama, sürüş güvenliği sağlamanın önemi ve yolları gibi diğer konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız diğer blog içeriklerimize göz gezdirmeyi unutmayın lütfen.